Ładowanie...

Czy dom z bali jest tańszy?

To zależy oczywiście od licznych czynników: stopnia skomplikowania projektu, gatunku drewna, docelowej powierzchni budynku, technologii wykonania izolacji termicznej, wybranego pokrycia dachowego czy choćby rodzaju zamontowanej stolarki budowlanej. W większości przypadków można jednak powiedzieć z dużą dozą prawdopodobieństwa, że dom z bali drewnianych będzie choć nieco tańszy od budynku murowanego. Z czego to wynika? Przeczytaj nasz artykuł, a wszystkiego się dowiesz!

Dlaczego koszt budowy domu z bala często jest niższy?

W głównej mierze wynika to z krótszego czasu realizacji całego przedsięwzięcia. Podczas gdy standardowy obiekt murowany powstaje w  ciągu około 2 lat, do nowoczesnego budynku drewnianego można wprowadzić się nawet po kilku miesiącach od zawarcia umowy z wykonawcą. To pozwala oczywiście znacząco zredukować koszty związane z robocizną oraz czasem pracy maszyn budowlanych. Środki finansowe, które zostaną nam w  portfelu, można przeznaczyć choćby na zakup lepszej jakości materiałów wykończeniowych, luksusowych mebli czy urządzeń RTV bądź AGD.

Warto również podkreślić, że budując energooszczędny dom z drewnianych bali zaoszczędzimy także sporo pieniędzy na kosztach jego późniejszej eksploatacji. Dotyczy to zwłaszcza ogrzewania. Lekka konstrukcja budynku pozwoli nam natomiast zachować w kieszeni nieco środków, które przy budowie obiektu murowanego wydalibyśmy na transport komponentów konstrukcyjnych.

Twój wymarzony dom z bali drewnianych zaprojektowany na zamówienie indywidualne

Jak widać, korzyści finansowe z postawienia budynku w technologii Log House są całkiem spore. Nie można przez to wykluczyć, że ze względu na rosnące na potęgę ceny konwencjonalnych materiałów produkowanych ze stali oraz substancji pochodnych ropy naftowej, to właśnie ekologiczne domy z bali staną się wkrótce jednym z popularniejszych rozwiązań na rynku.

Firma Log House służy profesjonalnym wsparciem w zakresie budowy Twoich wymarzonych czterech kątów od A do Z. Do dyspozycji masz liczne projekty gotowe, ale z miłą chęcią przygotujemy dla Ciebie również całkowicie nowy projekt dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb. Przekonaj się, że jednorodzinne budownictwo drewniane nie jest wcale droższe od murowanego, skontaktuj się z naszymi specjalistami i zapytaj o ceny!
^